Дома / Новости / Чествувањето на најголемиот Христијански празник – Велигден

Чествувањето на најголемиот Христијански празник – Велигден

🌼🐣Денес во нашето училиште со пригодна програма и традиционалниот “Хуманитарен Велигденски базар” , достојно се одбележа чествувањето на најголемиот Христијански празник – Велигден🙏😇

Убави и среќни празници, мир, здравје и спокој во сечиј дом❤️

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Хуманоста пред сè!

Учениците од нашето училиште кои се членови во Драмската секција на ден 21.3.2024 година во …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *