среда , мај 23 2018
Соопштенија
Дома / Новости / Велигденски базар во ООУ Даме Груев – Грдаско

Велигденски базар во ООУ Даме Груев – Грдаско

На ден 05-04-2018 година со почеток од 12:00 часот се одржа Велигденски базар во училиштето на кој беа презентирани лични изработки на учениците кои израбтки беа инспирирани од големиот христијански празник велигден. Изработките беа поставени на штандови и посетителите имаа можност да ги купат експонатите а средствата собрани ќе бидат наменети за хуманитарни цели.

За webadmin

Провери

ПЛАН И СОДРЖИНА ЗА ЕДНОДНЕВЕН ИЗЛЕТ ЗА УЧЕНИЦИ ОД VII и VIII ОДД

Врз основа на Годишната програма за работа на училиштето при ООУ ,,Даме Груев,, – Градско …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *