Дома / Е-НАСТАВА / 5 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / 11 – 16.05.2020 Angliski za petto oddelenie

11 – 16.05.2020 Angliski za petto oddelenie

За Рената Димитриевски

Наставник по Англиски јазик.

Провери

20.05.2020 – Текстуални задачи – мерење време

текстуални-задачи-за-времеПреземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *