Дома / Новости / Резултати од регионален натпревар по Англиски јазик

Резултати од регионален натпревар по Англиски јазик

✅️На регионалниот натпревар по Англиски јазик кој се одржа денес во основното училиште Васил Главинов во Велес, учениците Мелани Милосављевиќ од VII-б и Иван Трендафилов од IX-a, под менторство на наставничката Фани Димовска-Антониевска, освоија II-ро место 👏🏼 и се пласираа на дражвниот натпревар кој што ќе се одржи во Скопје🥳

🏅Congrats to all students за досегашниот постигнат успех и се надеваме, а и очекуваме убави резултати и од државниот натпревар.

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *