Дома / УЧЕСТВО НА НАТПРЕВАРИ И ОСВОЕНИ НАГРАДИ / Општински натпревар по Хемија

Општински натпревар по Хемија

На 07.05.2021 година во нашето училиште се оддржа онлајн натпревар по Хемија на кои учество земаа учениците од деветто одделение.

1.Тамара Бешоска

2. Марија Седмакова

3.Ахмедин Даутовиќ

На учениците и менторот Каролина Кирова им посакуваме многу среќа и успешни резултати.

Во прилог слики од наптреварот

За ООУ "Даме Груев" Градско

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *