Дома / Новости / Ве покануваме во Домот на културата “Иван Мазов – Климе“ Кавадарци, заедно да ги проследиме учениците од драмската секција на нашето училиште кои ќе се претстават со претставата за деца и млади “Солунски патрдии“

Ве покануваме во Домот на културата “Иван Мазов – Климе“ Кавадарци, заедно да ги проследиме учениците од драмската секција на нашето училиште кои ќе се претстават со претставата за деца и млади “Солунски патрдии“

Почитувани,

На наше големо задоволство, во четврток на 21 март 2024 со почеток од 19 часот, ве покануваме во Домот на културата “Иван Мазов – Климе“ Кавадарци, заедно да ги проследиме учениците од драмската секција на нашето училиште кои ќе се претстават со претставата за деца и млади “Солунски патрдии“.

Не дозволувајте другите да ви раскажуваат, бидете дел од овој настан.

Се гледаме на Театар!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Ден на планетата Земја

Целта на одбележувањето на ,,Денот на планетата Земја“ е да се подигне нивото на свесност …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *