Дома / Новости / Активности по повод Детската недела

Активности по повод Детската недела

На светот не постои ништо поубаво од среќно дете! Среќа е кога ќе ја видиш насмевката на детските лица додека учат, играат, творат. Среќата е двигател, мотиватор, стимулатор во креирање карактерни особини, креатор на сликата за себе и самодовербата што детето ја гради. Среќното дете е благодарно дете.❤️

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *