Дома / Е-НАСТАВА / 4 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ЗА 4 ТО ОДД. / 19.05.2020-Роденденски воздишки-обработка

19.05.2020-Роденденски воздишки-обработка

Тотална трансформација: Претворете ја купената роденденска торта ...
-Прочитајте го внимателно текстот„Роденденски воздишки“ од Ванчо Полазаревски на стр.152 ,а потоа создавај по твој избор
ИЗРАЗУВАЊЕ И ТВОРЕЊЕ
-Опиши ја тортата што најмногу ја сакаш.Започни со надворешниот изглед,па продолжи со состојките од кои е направена и заврши со вкусовите на тие состијки.
-Нацртај ја тортата која ја посакуваш за твојот десетти роденден.

За Маја Милосављевиќ

Наставник по одделенска настава.

Провери

21.05.2020- тест

Македонски-тест-полугодишенПреземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *