Дома / Е-НАСТАВА / 9 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / ФИЗИКА ЗА 9 ТО ОДД. / 11.05.2020 Висина и фреквенција

11.05.2020 Висина и фреквенција

За Цвета Колева

Наставник по Природни науки, Математика, Физика.

Провери

Магнети и магнетно поле

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *