Дома / Новости / Новогодишни пакетчиња за учениците од прво одделение

Новогодишни пакетчиња за учениците од прво одделение

🎄Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, но и во пресрет на патрониот празник на нашето училиште, денес првачињата беа пријатно изненадени со донација на новогодишни пакетчиња од нашиот сограѓанин Лазар Рибарски. ‘Лазар Лаки Рибарски🎅Атмосферата беше надополнета со веселиот Дедо Мраз, кој на присутните дечиња им раскажа необична новогодишна приказна. Нема ништо поубаво од чиста насмевка и воздишки од среќа на детските лица. 👫Во знак на благодарност, чичко Лаки си доби многу искрени прегратки.❤️

За ООУ "Даме Груев" Градско

Провери

На 05.04.2024 г. се одржа регионален натпревар по Природни науки за VI одделение,организиран од Македонско биолошко друштво-Скопје

На 05.04.2024 г. се одржа регионален натпревар по Природни науки за VI одделение,организиран од Македонско …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *