Дома / Новости / Tеатарска претстава “Шумска болница”

Tеатарска претстава “Шумска болница”

Првонаградените маски по повод манифестацијата за 1ви април – Денот на шегата, ја проследија театарската претстава “Шумска болница” во Велешкиот театар “Јордан Хаџи Констатонов – Џинот”!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Ден на планетата Земја

Целта на одбележувањето на ,,Денот на планетата Земја“ е да се подигне нивото на свесност …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *