Дома / Е-НАСТАВА / 9 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / МАТЕМАТИКА ЗА 9 ТО ОДД. / 30.4 Примена на Питагорова теорема

30.4 Примена на Питагорова теорема

За Силвана Цветкова

Наставник по Математика

Провери

Геометрија и решавање проблеми- контролни задачи

6.5-Геометрија-и-решавање-проблемиПреземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *