Дома / Е-НАСТАВА / 3 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / 27.04 – 01.05 2020 Англиски јазик – Our World( unit 7 )

27.04 – 01.05 2020 Англиски јазик – Our World( unit 7 )

За Рената Димитриевски

Наставник по Англиски јазик.

Провери

Вежби – Што носиш?/Носам…

What-are-you-wearing-Преземи Ученици, го преземате документот и го вежбате вокабуларот за облека, како и прашањата и …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *