Дома / Е-НАСТАВА / 6 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / ЛИКОВНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА 6 ТО ОДД. / 22.05.2020 Линија и текстура при моделирање

22.05.2020 Линија и текстура при моделирање

За Сашко Арсовски

Наставник по Ликовно образование, Проекти од ликовната уметност.

Провери

16.06.2020 Усовршување на техниките за сликање пастел, колаж, гваш

Усовршување-на-техниките-за-сликање-пастел-колаж-гваш-VI-оддПреземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *