Дома / Е-НАСТАВА / 4 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / 21.04.2020 IV-б Обработка на текст “Велигден”

21.04.2020 IV-б Обработка на текст “Велигден”

Внимателно прочитајте го текстот,а потоа пополнете го -скелетниот приказ- според барањата

За Виолета Божинова

Наставник по одделенска настава.

Провери

31.05-03.06.2020 Angliski za chetvrto- Daily Routine

daily-routines-and-adverbs-of-frequency-31.05.2020Преземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *