Дома / Новости / 16 Октомври _ Меѓународен ден на гладта

16 Октомври _ Меѓународен ден на гладта

➡️По повод 16 Октомври _ Меѓународен ден на гладта, Еко одборот од нашето училиште организираше хуманитарна акција за собирање на нерасиплива храна, со цел да им помегнеме на социјално загрозените семејства од нашето училиште.

Голема благодарност до сите кои несебично се вклучија во хуманитарната акција.

Да бидеме хумани секој ден❤️

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *