Дома / Е-НАСТАВА / 5 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА 5 ТО ОДД. / 13-16.4 Велигден – читање со разбирање

13-16.4 Велигден – читање со разбирање

За Елизабета Камчева

Наставник по Англиски јазик.

Провери

11 – 16.05.2020 Angliski za petto oddelenie

11-16.05.2020- Would You Like Chips?Преземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *