Дома / Е-НАСТАВА / 9 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА 9 ТО ОДД. / 14-15.4.2020 Обработка на граматичка структура – question tags

14-15.4.2020 Обработка на граматичка структура – question tags

За Елизабета Камчева

Наставник по Англиски јазик.

Провери

Заштитено: Вежби – индиректен говор

Нема извадок бидејќи ова е заштитен напис.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *