Дома / Е-НАСТАВА / 4 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / 12.05.2020-текст,,Роденденски воздишки ,,

12.05.2020-текст,,Роденденски воздишки ,,

стр.153 -нацртај ја најинтересната слика од овој расказ -опиши ја тортата што најмногу ја сакаш

За Виолета Божинова

Наставник по одделенска настава.

Провери

31.05-03.06.2020 Angliski za chetvrto- Daily Routine

daily-routines-and-adverbs-of-frequency-31.05.2020Преземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *