Дома / Новости / Хуманоста пред сè!

Хуманоста пред сè!

Учениците од нашето училиште кои се членови во Драмската секција на ден 21.3.2024 година во Домот на културата во Кавадарци ја изведоа драмата “Солунски патрдии”. Паричните средства кои се собраа, учениците одлучија да ги донираат на жител во општина Градско, на кој сметаа дека му се неопходни

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

На 05.04.2024 г. се одржа регионален натпревар по Природни науки за VI одделение,организиран од Македонско биолошко друштво-Скопје

На 05.04.2024 г. се одржа регионален натпревар по Природни науки за VI одделение,организиран од Македонско …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *