Дома / Uncategorized / Театарска претстава „Детски музички урнебес‘‘

Театарска претстава „Детски музички урнебес‘‘

Денес учениците од прво до петто одделение од нашето училиште присуствуваа на хумористичната претстава “Детски музички урнебес”.
Преку игра, забава и танцување децата ја исполнија салата со смеа , весел џагор и пријатно расположение.

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Почитувани родители на идни првачиња!

Ве известуваме дека можете да ги запишувате вашите деца во уписниот рок, и дополнително да …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *