Дома / Новости / Среќна Нова 2024 година

Среќна Нова 2024 година

🥁За крај, оваа година ја заокруживме со доделување на 29 ваучери од по 1000 денари, и пакетчиња со храна на ученици од нашето училиште.

➡️Средствата и храната беа собрани во Хуманитарната акција по повод Патрониот празник и Хуманитарните базари по повод Денот на општината и Патронот.

✨️Драги ученици, наставници, родители, драги пријатели на нашето училиште!

Во пресрет на новогодишните и божиќните празници Ви посакуваме многу здравје, успех, љубов и радост во Новата година. Да ја испратиме со насмевка годината што помина, и да ја дочекаме новата со поубави и поголеми желби и надежи.

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Хуманоста пред сè!

Учениците од нашето училиште кои се членови во Драмската секција на ден 21.3.2024 година во …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *