Дома / Новости / Со преубава музика, сценографија и костимографија театарската претстава за деца ,,Во домот на Волшебникот” упати јасна порака: Со насилство НЕ, со дружба може СЕ!

Со преубава музика, сценографија и костимографија театарската претстава за деца ,,Во домот на Волшебникот” упати јасна порака: Со насилство НЕ, со дружба може СЕ!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *