Дома / Огласна табла / Огласна табла за вработени / Соопштение по повод Велигден

Соопштение по повод Велигден

OOУ “Даме Груев” Градско им соопштува на учениците и вработените, дека на ден 30.04.2021 (Петок) по повод Велики Петок и 03.05.2021 (Понеделник) по повод втор ден Велигден нема да се изведува настава. На сите ученици, вработени и родители од христијанска вероисповед им го честитаме големиот празник!

За ООУ "Даме Груев" Градско

Провери

Распоред за дополнителна и додатна настава за второ полугодие учебна 2020-21

Распоред-за-дополнителна-и-додатна-настава-за-учебната-2021Преземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *