Дома / Новости / „Светот на Биби“

„Светот на Биби“

📢Денес 26.12.2022г. на иницијатива на општина Градско во соработка со ООУ “Даме Груев” ни доаѓа на предновогодишна забава најомилената детска претстава “Светот на Биби”‼️

⏰️Почеток 12.00ч.

📍Место – Дом на културата “Крсте Петков Мисирков”

🥳Ајде да се забавуваме!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Хуманоста пред сè!

Учениците од нашето училиште кои се членови во Драмската секција на ден 21.3.2024 година во …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *