Дома / Новости / Резултати од регионален натпревар по Англиски јазик

Резултати од регионален натпревар по Англиски јазик

✅️На регионалниот натпревар по Англиски јазик кој се одржа денес во основното училиште Васил Главинов во Велес, учениците Мелани Милосављевиќ од VII-б и Иван Трендафилов од IX-a, под менторство на наставничката Фани Димовска-Антониевска, освоија II-ро место 👏🏼 и се пласираа на дражвниот натпревар кој што ќе се одржи во Скопје🥳

🏅Congrats to all students за досегашниот постигнат успех и се надеваме, а и очекуваме убави резултати и од државниот натпревар.

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Хуманоста пред сè!

Учениците од нашето училиште кои се членови во Драмската секција на ден 21.3.2024 година во …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *