Дома / Uncategorized / Резултати од регионален натпревар по физика

Резултати од регионален натпревар по физика

✅️На регионалниот натпревар по физика кој се одржа на Природно математичкиот факултет во Скопје, нашиот ученик Матеј Колев од VIII одд, освои пласман за учество на државниот натпревар кој ќе се одржи на 3.6.2023г.

Честитки за ученикот, и многу успех на државниот натпревар‼️

✅️На регионалниот натпревар по Природни науки под менторство на наставничката Цвета Колева, нашите ученици ги постигнаа следните резултати:

Бисера Иванова V одделение (III награда)

Бојана Иванова (III награда)

Александар Пановски (III награда)

Честитки за учениците им посакуваме многу успех понатаму‼️

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *