Дома / Е-НАСТАВА / 5 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / АНГЛИСКИ ЈАЗИК ЗА 5 ТО ОДД. / 13-16.4.2020,English -5th grade Развивање мултикултурализам – празник Велигден ( Easter)

13-16.4.2020,English -5th grade Развивање мултикултурализам – празник Велигден ( Easter)

За Милка Петкова

Професор по англиски јазик и книжевност

Провери

11 – 16.05.2020 Angliski za petto oddelenie

11-16.05.2020- Would You Like Chips?Преземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *