Дома / Новости / ООУ “Даме Груев” распишува литературен и ликовен конкурс по повод празникот на жената 8ми Март

ООУ “Даме Груев” распишува литературен и ликовен конкурс по повод празникот на жената 8ми Март

Учество можат да земат сите ученици од прво до деветто одделение

Творбите да се достават најдоцна до 4 март во просториите на стручната служба

Ве очекуваме

Темата во прилог

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Ден на планетата Земја

Целта на одбележувањето на ,,Денот на планетата Земја“ е да се подигне нивото на свесност …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *