Дома / Новости / Одбележување на Меѓународниот ден на Бошњаците!

Одбележување на Меѓународниот ден на Бошњаците!

➡️По повод Меѓународниот ден на Бошњаците 28.9.2023 година (четврток), денес во подрачното училиште во с.Водоврати ООУ “Даме Груев” Градско, се реализираа низа активности за одбележување на овој празник! 🇧🇦🇲🇰

ООУ “Даме Груев” упатува честитка до сите припадници на бошњачката заедница!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *