Дома / Новости / Голема благодарност до нашите ученици, вработени и сите хумани граѓани на општина Градско.

Голема благодарност до нашите ученици, вработени и сите хумани граѓани на општина Градско.

❣️Упатуваме голема благодарност до нашите ученици, вработени и сите хумани граѓани на општина Градско.

Почитувани,

На новогодишниот базар по повод Патрониот празник, се собрани 10.000 денари.

Собраните средства од базарот и собраните продукти од традиционалната Хуманитарна акција ги дарувавме на наши ученици на кои сметавме дека им се најпотребни‼️

🥰❤Да бидеме хумани секој ден, да продолжиме да создаваме детски насмевки и среќа🥰❤️

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

На 05.04.2024 г. се одржа регионален натпревар по Природни науки за VI одделение,организиран од Македонско биолошко друштво-Скопје

На 05.04.2024 г. се одржа регионален натпревар по Природни науки за VI одделение,организиран од Македонско …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *