Дома / Е-НАСТАВА / 9 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / МАТЕМАТИКА ЗА 9 ТО ОДД. / Геометрија и решавање проблеми- контролни задачи

Геометрија и решавање проблеми- контролни задачи

За Силвана Цветкова

Наставник по Математика

Провери

30.4 Примена на Питагорова теорема

30.4-Примена-на-Питагорова-теоремаПреземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *