Дома / Новости / Априлијада 2024 “Градско се шегува”

Априлијада 2024 “Градско се шегува”

Со позитивна атмосфера, детски џагор, детски насмевки, радост и среќа, денес се преплавија улиците во општина Градско.

Како и секоја година така и оваа, учениците од нашето училиште заедно со нивните наставнички, ги надминаа очекувањата.

Браво, прекрасни бевте сите

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

На 05.04.2024 г. се одржа регионален натпревар по Природни науки за VI одделение,организиран од Македонско биолошко друштво-Скопје

На 05.04.2024 г. се одржа регионален натпревар по Природни науки за VI одделение,организиран од Македонско …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *