Дома / Е-НАСТАВА / 6 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / ЛИКОВНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА 6 ТО ОДД. / 15.05.2020 Постапки на обликување со глина

15.05.2020 Постапки на обликување со глина

За Сашко Арсовски

Наставник по Ликовно образование, Проекти од ликовната уметност.

Провери

16.06.2020 Усовршување на техниките за сликање пастел, колаж, гваш

Усовршување-на-техниките-за-сликање-пастел-колаж-гваш-VI-оддПреземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *