Дома / Е-НАСТАВА / 4 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / ПРИРОДНИ НАУКИ ЗА 4 ТО ОДД / 15.05.2020-Како патува звукот до нашите уши?

15.05.2020-Како патува звукот до нашите уши?

За Маја Милосављевиќ

Наставник по одделенска настава.

Провери

06.05.2020-Создавање и мерење на звук

Запознавање-со-звукПреземи -Откако ќе го препишете планот во тетратките и ќе ги прочитате и научите лекциите …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *