Дома / Е-НАСТАВА / 1 - ВО ОДДЕЛЕНИЕ / 15.05.2020-Графомоторика-

15.05.2020-Графомоторика-

Подготовки за почетно пишувањеДраги дечиња,се надевам сите сте добри,но јас мораме да ве потсетиме дека иако сте дома ќе мора да сработувате тоа што го барам од вас,се надевам дека овие работи до сега ви беа лесни и интересни,но за денес ќе мора да ја вежбате раката со моливче,сите дадени линии напишете ги во тетратка по еден ред од секој вид(тие што се во можност може и да ги испринтаат листовите).

За Мирјана Таскова

Наставник во одделенска настава.

Провери

08.06.2020-Составуваме зборови и реченици.

Отворете ги линковите и играјте со поместување https://www.liveworksheets.com/sd645819rh?fbclid=IwAR1k4G5yMbEm65gdODONxKCBQsQXtDzxCVf8_YRF3sUoChFFNpDXOmV6QpY https://www.liveworksheets.com/df645264ng?fbclid=IwAR23xumg3OA-7-Elt5_41vkyfMfVRCVSLBgYKIShJj9q_c8t4btx6TBXqUE

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *