Дома / Е-НАСТАВА / 4 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ЗА 4 ТО ОДД. / 11.05.2020-„Кога мама меси леб“-пишување состав

11.05.2020-„Кога мама меси леб“-пишување состав

Се замрзнува цената на леб, сол, зејтин, млеко | Телма

-Потсетете се на песната „Зошто лебот е сладок“ од Васил Мукаетов што ја учевме претходниот час и напишете состав

За Маја Милосављевиќ

Наставник по одделенска настава.

Провери

21.05.2020- тест

Македонски-тест-полугодишенПреземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *