Дома / Новости / Хуманитарна акција за собирање на облека и обувки

Хуманитарна акција за собирање на облека и обувки

🌟На иницијатива на Ученичкиот парламент, како дел од активностите по повод Денот на нашето училиште, се организираше Хуманитарна акција за собирање на облека и обувки.

Собраните парчиња облека и обувки им беа донирани на ученици на кои им беа потребни🥰

Браво ученици🥰

Да бидеме хумани секој ден❣️

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Хуманоста пред сè!

Учениците од нашето училиште кои се членови во Драмската секција на ден 21.3.2024 година во …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *