Дома / Е-НАСТАВА / 6 - ТО ОДДЕЛЕНИЕ / ЛИКОВНО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА 6 ТО ОДД. / 16.06.2020 Усовршување на техниките за сликање пастел, колаж, гваш

16.06.2020 Усовршување на техниките за сликање пастел, колаж, гваш

За Сашко Арсовски

Наставник по Ликовно образование, Проекти од ликовната уметност.

Провери

24.04.2020 Запознавање со дела на светски сликари

Запознавање-со-дела-на-светски-сликариПреземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *