Дома / Огласна табла / Огласна табла за вработени / Соопштение за неработен ден

Соопштение за неработен ден

СООПШТЕНИЕ

По повод муслиманскиот празник Рамазан Бајрам им се соопштува на учениците и вработените во ООУ Даме Груев Градско дека наставата на ден 13.05.2021 (Четврток) нема да се изведува.

На сите ученици, вработени и родители од муслиманска вероисповед им го честитаме празникот.

За ООУ "Даме Груев" Градско

Провери

Распоред на часеви (предметна настава) од 01.03.2021

Распоред на часеви за учениците од предметна настава во централното училиште. Преземи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *