Дома / Новости / „Светот на Биби“

„Светот на Биби“

📢Денес 26.12.2022г. на иницијатива на општина Градско во соработка со ООУ “Даме Груев” ни доаѓа на предновогодишна забава најомилената детска претстава “Светот на Биби”‼️

⏰️Почеток 12.00ч.

📍Место – Дом на културата “Крсте Петков Мисирков”

🥳Ајде да се забавуваме!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *