Дома / Новости / Светот на Биби

Светот на Биби

🌟Мултимедијалниот проект “Светот на Биби” кој има за цел да ги едуцира најмладите, да учат нови работи низ игра и смеа, денес преку песна, другарување и забава Биби ја надополни празничната еуфорија со дечињата од општина Градско. Јееј!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *