Дома / Новости / Регионален натпревар по Географија се одржа на 16.3.2024г. во ООУ “Панко Брашнаров” во Велес

Регионален натпревар по Географија се одржа на 16.3.2024г. во ООУ “Панко Брашнаров” во Велес

На регионалниот натпревар по Географија, кој се одржа на 16.3.2024г. во ООУ “Панко Брашнаров” во Велес, ученикот Леон Кавазов освои второ место и го продолжува учеството и на државниот натпревар по Географија.

Честитки Леон, ти посакуваме многу успех на државниот натпревар

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Ден на планетата Земја

Целта на одбележувањето на ,,Денот на планетата Земја“ е да се подигне нивото на свесност …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *