Дома / Новости / Прием на првачиња во учебната 2020-21

Прием на првачиња во учебната 2020-21

Добро ни дојдовте првачиња во “Царството на знаењето”📖
Среќно‼
Ви посакуваме да бидете секогаш радосни, мотивирани, вредни, истрајни и храбро да чекорите кон исполнувањето на вашите желби и идеали!✔✔✔
Имајте среќна и успешна година!❤❤❤

За ООУ "Даме Груев" Градско

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *