Дома / Новости / Последен училишен ден

Последен училишен ден

❣️Последниот ден на секој ученик на училиште носи мешавина од радост и тага, песна и солзи… Последното одѕвонување на ѕвончето е со посебно значење за сите нас. Заедно пребродивме уште една учебна година со многу успеси и радости. Некои спомени ќе остават врежан печат во нашите животи. Се поздравуваат другари, соученици, наставници со благодарност, гордост и љубов. За некои крај, за некои нов почеток. Драги наши, ви посакуваме пријатен одмор, здравје и среќа. Довидување🥰

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Општинското основно училиште “Даме Груев”, врз основа на Правилникот за пофалби и награди на учениците распишува

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *