Дома / Новости / Општински натпревар по МАТЕМАТИКА

Општински натпревар по МАТЕМАТИКА

➡️На ден 02.02.2024 година во ООУ „Даме Груев “-Градско се одржа Општински натпревар по МАТЕМАТИКА.

✅️За на регионален натпревар се пласираа следниве ученици:

Стефани Арсова

Матеј Будимов

Емин Тутиќ

Моника Митева

Александар Пановски

Ана Коцева

Матеј Колев

Андреј Петровски

🟢Честитки за учениците и нивните ментори, им посакуваме многу успех на регионалниот натпревар кој ќе се одржи на 02.03.2024 година.

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Хуманоста пред сè!

Учениците од нашето училиште кои се членови во Драмската секција на ден 21.3.2024 година во …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *