Дома / Новости / Одбележување на Меѓународниот ден на Бошњаците!

Одбележување на Меѓународниот ден на Бошњаците!

➡️По повод Меѓународниот ден на Бошњаците 28.9.2023 година (четврток), денес во подрачното училиште во с.Водоврати ООУ “Даме Груев” Градско, се реализираа низа активности за одбележување на овој празник! 🇧🇦🇲🇰

ООУ “Даме Груев” упатува честитка до сите припадници на бошњачката заедница!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Хуманоста пред сè!

Учениците од нашето училиште кои се членови во Драмската секција на ден 21.3.2024 година во …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *