Дома / Новости / Литературен и ликовен конкурс по повод 8-ми март празникот на жената

Литературен и ликовен конкурс по повод 8-ми март празникот на жената

🌸Учество можат да земат сите ученици од прво до деветто одделение.

🌼Творбите да се достават најдоцна до 8-ми март во просториите на стручната служба.

🌺Ве очекуваме!

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *