Дома / Новости / И З В Е С Т У В А Њ Е

И З В Е С Т У В А Њ Е

Се известуваат учениците и вработените при ООУ Даме Груев Градско дека на ден 23.10.2020 година (Петок), нема да се реализира настава поради државниот празник, Ден на Македонската Револуционерна Борба.

Училиштето им го честита празникот на сите вработени, ученици и родители.

За ООУ "Даме Груев" Градско

Провери

Мултикултурни работилници по повод Патрониот празник

Денес, 20.12.2021 ( понеделник) по повод одбележување на Партониот празник на ООУ ,,Даме Груев” , …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *