Дома / Новости / Априлијада 2023

Априлијада 2023

Почитувани наши дечиња,

Ве покануваме на 31 март, на нашиот организиран настан по повод Денот на шегата
🎭Априлијада 2023🎭
🥳Ве очекуваат многу забава и изненадувања🎉

прилијада 2023🎭
🥳Ве очекуваат многу забава и изненадувања🎉

За Вања Јовановска

Педагог во ООУ Даме Груев Градско.

Провери

Градската библиотека “Гоце Делчев” – Велес, го одбележа својот патронен празник,152 години од раѓањето на македонскиот деец Гоце Делчев.

По тој повод во библиотеката се одржа пригодна програма на која се доделија многубројни награди. …

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *